A mostani időjárás nem kis kihívás elé állítja az immunrendszert. Egyik nap még mínuszok, másik nap pedig már plusz 10 fok feletti a hőmérséklet. Nem könnyű alkalmazkodni, ezért az egyik legjobb dolog, amit tehetünk, hogy erősítjük immunrendszerünket.
Hogyan tudjuk ezt megtenni? Hogyan segíthet ebben nekünk a tökmagolaj?
Nézzük!
Cink – az immunrendszer egyik fő támogatója
A szakirodalom szerint a héj nélküli tökmag egy nagyszerű cinkforrás.
Miért fontos ez a számunkra?
Azért, mert a cink az immunrendszer egyik legfőbb támogatója. A cinknek ugyanis fontos szerepe van:
- az immunrendszer megfelelő működésének fenntartásában
- a sebek gyógyulásának támogatásában
- a pajzsmirigy és az anyagcsere megfelelő működésének biztosításában
- a szem és a bőr egészségének megőrzésében
Ma már jól tudjuk, hogy a cinkhiánynak is jelentős szerepe van a gyakoribb megfázásos, influenza szerű megbetegedések kialakulásában. Tehát a megfelelő cinkbevitellel ezek a betegségek a legtöbb esetben megelőzhetők.
Tökmag, tökmagolaj és a cink
Ha tehát szeretnénk több cinket magunkhoz venni, akkor kiváló választás lehet a héj nélküli tökmag és a belőle készült hidegen sajtolt tökmagolaj rendszeres fogyasztása.
De egyáltalán nem mindegy, hogy milyen tökmagot és tökmagolajat választunk!
A cink ugyanis hőérzékeny, ami azt jelenti, hogy nem bírja a magas hőmérsékletet.
Éppen ezért ne válassz pirított vagy pörkölt tökmagot, illetve melegen sajtolt tökmagolajat, ha szeretnénk élvezni élettani hatásukat.
A tökmag esetében úgy gondolom, hogy egyértelmű a folyamat, ha melegíted, pirítod a tökmagot, úgy sérülnek az értékes összetevők.
De mi a helyzet a tökmagolajjal? Mi az a melegen sajtolt tökmagolaj?
A tökmagolaj készítési módjai közül megkülönböztetünk melegen és hidegen sajtolást.
A melegen sajtolás lényege, hogy a megszárított és megtisztított tökmagot a gyártó ledarálja, majd vízzel és sóval elegyíti. Az így kapott masszát magas hőmérsékleten lepirítja, majd pedig a lepirított, vagyis hőkezelt masszából kisajtolja az olajat. Az így kapott tökmagolaj is nagyon finom, de élettani hatás szempontjából kevésbé értékes, mint a hidegen sajtolt.
Ha már megnéztük, hogy hogyan készül a melegen sajtolt tökmagolaj, akkor nézzük meg azt is, hogy miért mondom, hogy a hidegen sajtolt változat értékesebb lehet.
A hidegen sajtolt tökmagolaj készítését első kézből ismerem, hiszem mi magunk is így készítjük a saját gazdaságunkban megtermelt tökmagból készülő Betyáros hidegen sajtolt tökmagolajunkat.
A hidegen sajtolást saját sajtoló üzemünkben végezzük, mégpedig úgy, hogy a megszárított és megtisztított magokat beletesszük a sajtoló gépbe és kisajtoljuk belőlük az olajat.
Ahogy ön is láthatja, a hidegen sajtolás egy nagyon egyszerű folyamat. Csak betesszük a gépbe a magot és kisajtoljuk az olajat. Nincs hozzáadott anyag (sem só, sem víz) és nincs magas hőmérséklet sem. Csak a 100%-ban tiszta, természetes hidegen sajtolt tökmagolaj.
Hisszük, hogy így tudjuk a legnagyobb mértékben megőrizni a tökmag értékes összetevőit!
Kattintson az alábbi képre és nézzen körül webáruházunkban és ismerkedjen meg hidegen sajtolt tökmagolajunkkal és egyéb Betyáros tökmagtermékünkkel!