Tökmagolaj – a jó emésztés támogatója

Ha nem jó az emésztés, akkor az nagyon sok mindenre negatív hatással lehet. Mielőtt azonban hashajtóért nyúlna, olvassa el legújabb blogbejegyzésünket, és ismerkedjen meg olyan gyomorbarát megoldásokkal, amelyek természetes módon támogatják az emésztését!

A tökmagolaj régóta elismert természetes megoldás az emésztési problémák kezelésére. Ha ez a gyomorbarát olaj hidegen sajtolással során készül, akkor képes megőrzi a tökmag értékes tápanyagainak jó részét. A népi gyógyászat szerint a tökmagolaj gazdag esszenciális zsírsavakban, vitaminokban és ásványi anyagokban, amelyek elősegítik az egészséges emésztést.

Gyomorbarát tökmagolaj

Az emésztési problémák, mint például a puffadás, gyomorégés vagy hasmenés, sokak számára komoly kellemetlenséget okozhatnak. A népi gyógyászat szerint a tökmagolaj az egyik olyan természetes alapanyag, amely segíthet enyhíteni ezeket a tüneteket és segíthet visszaállítani az emésztőrendszer egyensúlyát.

Csökkentheti a gyulladásokat

A tökmagolajban található gyulladáscsökkentő vegyületek segíthetnek csökkenteni a gyomor és a belek gyulladását. Ezáltal enyhülhetnek a gyomorégés és a gyomorfájdalom tünetei.

Serkentheti az emésztést

A tökmagolaj segíthet serkenteni az emésztést, mivel elősegíti az emésztőnedvek termelődését és a tápanyagok jobb felszívódását. Ez segíthet megelőzni az emésztési problémákat és javítani az általános emésztési folyamatokat.

Probiotikus hatása lehet

A tökmagolaj természetes probiotikus tulajdonságokkal rendelkezik, ami elősegítheti a hasznos baktériumok szaporodását a bélrendszerben. Mindez pedig javíthatja az emésztés hatékonyságát és támogathatja az egészséges bélműködést.

Hogyan használja a tökmagolajat az emésztés javítására?

Kétféle módon is alkalmazhatja:

1.Ételeihez adagolva

A tökmagolaj nagyon egyszerűen beilleszthető a mindennapi étrendbe. Fontos azonban, hogy amennyiben a hidegen sajtolt változatot választja – én ezt ajánlom – akkor ne hevítse az ételt az olajjal együtt. Ennek azért van jelentősége, mert a hidegen sajtolás során mi nem pirítjuk a magokat, vagyis azokat nem éri hőhatás, így megőrizhetők az értékes összetevők.

Ezért azt javaslom, hogy ha ön is ételeihez szeretné hozzáadni a tökmagolajat, akkor közvetlenül fogyasztás előtt tegye ezt meg. Íme néhány ötlet, ahogy felhasználhatja:

  • pirítósra csepegtetve
  • turmixba öntve
  • szendvicskrémbe, pástétomba keverve
  • sült húsok utóízesítésre (közvetlenül fogyasztás előtt)
  • párolt, sült zöldségek utóízesítésére
  • krémleves tetejére locsolva
  • zabkásába (közvetlenül fogyasztás előtt)

Ez csak néhány ötlet, de ahogy ön is látja, a lehetőségeknek csak a fantáziája szab határokat.

2.Kúraszerűen fogyasztva

A kúraszerű fogyasztás lényege, hogy folyamatosan minden nap elfogyasztja a napi ajánlott mennyiséget. Egy kúra időtartama minimum 3 hónap legyen, ez azt jelenti, hogy 3 hónapon keresztül minden nap éhgyomorra 1 evőkanálnyi mennyiséget kell önmagában meginni.

Felnőttek számára az ajánlott napi mennyiség 1 evőkanál, gyerekek számára pedig napi 1 teáskanál.

Amennyiben nem szereti az olajos állagot, vagy nehezen fogyasztja el önmagában az olajat, akkor nyugodtan igyon rá egy korty vizet vagy valamilyen gyümölcslevet. Csak arra figyeljen, hogy kerülje a citrusféléket, mert azok gátolhatják az értékes összetevők felszívódását.

Ha elfogyasztotta a napi mennyiséget, akkor kérem, hogy várjon kb. 15-20 percet, és csak utána reggelizzen a jobb felszívódás érdekében.

Melyik tökmagolaj a legjobb?

Sokan megkérdezik tőlem, hogy melyik tökmagolajat válasszák. Én személy szerint mindig a hidegen sajtolt változatot javaslom, mert hiszem, hogy ez a legértékesebb mind közül. Mivel mi is ilyen technológiával készítjük Betyáros tökmagolajunkat, ezért közvetlen közelről látom, hogy így őrizhető meg a legtöbb értékes összetevő.

Azt is tudnia kell, hogy sokféle tökmagolajjal találkozhat a boltok polcain.

Van hagyományos, stájer, őrségi és melegen sajtolt elnevezésű is. Tudni kell, hogy ezek nagy része melegen van sajtolva, ami azt jelenti, hogy a magokat ledarálják, sóval és vízzel elegyítik, majd ezt a masszát magas hőmérsékleten lepirítják. Az eredmény ebben az esetben egy pörkölt ízvilágú tökmagolaj lesz, ami nagyon finom, ám véleményem szerint a hőhatás nem tesz jót az értékes összetevőknek.

Ha az íze miatt szeretné fogyasztani, akkor nyugodtan válassza a melegen sajtoltat, de ha a jótékony hatás a fontos, akkor a hidegen sajtoltat javaslom.

Nézzen körül webáruházunkban és válogasson saját sajtoló üzemünkben készült olajaink közül!

betyáros tökmagtermékek, hidegen sajtolt tökmagolaj

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük